„Zielony konserwatyzm i ochrona środowiska” to tytuł wydarzenia, które odbędzie się w dniach 12-13 sierpnia w Hotelu Gołębiewski w Białymstoku organizowanego przez Fundację Ośrodek Wspierania Ekologii.

Konferencja jest skierowana do osób, szczególnie młodych, które są zainteresowane tym, co ma do powiedzenia na temat ekologii i ochrony środowiska współczesna prawica. Wydarzenie skupi osoby związane z ochroną klimatu i środowiska, ale także energetyki konwencjonalnej, jądrowej i odnawialnej.

W konferencji wezmą udział osoby ze świata polityki, nauki i mediów. Podczas sesji dyskusyjnych podzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat roli ekologii w codziennym życiu i o tym, w jaki sposób organizacje konserwatywne powinny działać na rzecz ekologii.

Gościem specjalnym pierwszego dnia konferencji będzie Anna Zalewska europosłanka z frakcji EKR. Panele dyskusyjne będą dotyczyć nie tylko zielonego konserwatyzmu i podejścia młodych ludzi do ekologii, ale także ochrony środowiska oraz współczesnego ekoterroryzmu. Drugiego dnia zaplanowana jest wizyta studyjna w Elektrociepłowni Białystok.

– Zielony konserwatyzm to idea, która łączy tradycyjne wartości z ekologią, poszanowaniem środowiska naturalnego oraz rozwojem energetyki jądrowej czy odnawialnej. To szansa dla polskich środowisk prawicowych na przełamanie jednolitej narracji na temat klimatu i środowiska. Właśnie dlatego organizujemy w Białymstoku konferencję, która podejmuje to zagadnienie z udziałem młodych ludzi – mówi Krzysztof J. Stawnicki, prezes FOWE.

Konferencja została sfinansowana ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022 – 2033. Partnerami merytorycznymi wydarzenia są Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, PGW Wody Polskie oraz PGE Dystrybucja. Patronatem honorowym wydarzenie objęło Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Ministerstwo Aktywów Państwowych, a także Minister Edukacji i Nauki, Minister Infrastruktury, Senator Mariusz Gromko, Wojewoda Podlaski oraz Marszałek Województwa Podlaskiego. Patronatu medialnego udzieliły redakcje TVP Info, TVP3 Białystok, TV Republika, Polskie Radio Białystok, magazyn OZEON, Kurier Poranny i Gazeta Współczesna. Fundacja Ośrodek Wspierania Ekologii od 11 lat zajmuje się propagowaniem wiedzy na temat ekologii i ochrony środowiska. Obszarem jej działalności jest promocja wiedzy o odnawialnych źródłach energii. Od 2012 roku Fundacja przyznaje „Nagrodę za propagowanie odnawialnych źródeł energii” oraz co roku przyznaje również „Eko Certyfikaty FOWE”. Od 2016 roku FOWE organizuje międzynarodowy kongres „EKOFORUM”, który jest unikatowym na skalę województwa miejscem do wymiany informacji i doświadczeń na temat ekologii wśród samorządców oraz przedstawicieli świata nauki i biznesu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here