Tegoroczna edycja targów Pol-Eco-System w Poznaniu skupiać się będzie m.in. na gospodarce o obiegu zamkniętym. Wydarzenie rozpocznie się już 17 października. Dzień wcześniej ruszy największy kongres ochrony środowiska w Polsce – Envicon Environment.

– Polska jest przykładem realizacji koncepcji zrównoważonego rozwoju, rozumianej jako wzrost gospodarczy powiązany z racjonalnym wykorzystaniem zasobów przyrodniczych – mówił podczas śniadania prasowego Sławomir Mazurek, wiceminister środowiska. Dodał, że dobro człowieka i kształtowanej przez niego przyrody jest także celem gospodarki obiegu zamkniętego.

Podczas targów Pol-Eco-System ważne miejsce zajmą debaty eksperckie. Wokół tematyki gospodarki o obiegu zamkniętym będą toczyły się liczne panele dyskusyjne z udziałem kierownictwa Ministerstwa Środowiska oraz zaproszonych gości.

– Poruszone w ich czasie zostaną tematy takie jak gospodarka o obiegu zamkniętym (GOZ) na terenach niezurbanizowanych oraz w miastach, polityka surowcowa państwa, dno oceaniczne, geotermia, uciążliwość odorowa, budownictwo drewniane, ekomobilność, ekoinnowacje, leśne gospodarstwa węglowe czy gospodarka łowiecka – wymienia Aleksander Brzózka, rzecznik prasowy w resorcie środowiska.

W głównym panelu moderowanym przez Magdę Gosk, dyrektor Departamentu Gospodarki Odpadami w Ministerstwie Środowiska udział weźmie m.in. Georg Kremlis i dr Helge Wendenburg.

Podczas paneli eksperckich będzie też mowa o elektromobilności, która stanowi połączenie odnawialnych źródeł energii z transportem o napędzie elektrycznym, dzięki czemu ogranicza tzw. niską emisję, a co za tym idzie także problem smogu. Debata, którą będzie moderował dyrektor Instytutu Ochrony Środowiska będzie okazją do wymiany doświadczeń na szczeblu międzynarodowym oraz dyskusji w ramach realizowanego przez IOŚ-PIB projektu „Efektywność energetyczna przez rozwój elektromobilności w Polsce”.

Drugiego dnia Targów – 18 października zostaną wręczone Nagrody za propagowanie odnawialnych źródeł energii, przyznawane rokrocznie od 2012 roku przez Fundację Ośrodek Wspierania Ekologii.

nagroda oze banerFB-02

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here