Po raz szósty zostaną wręczone Nagrody za propagowanie odnawialnych źródeł energii, przyznawane rokrocznie przez Fundację Ośrodek Wspierania Ekologii w trzech kategoriach – INSTYTUCJA ROKU, CZŁOWIEK ROKU oraz INICJATYWA ROKU.

Kapituła konkursowa spośród nadesłanych zgłoszeń wytypowała następujących laureatów:

CZŁOWIEK 2016 ROKU
Ekolodzy BOŚ Bank S.A.
Jeden z niewielu banków, który posiada specjalistów od ekologii i którzy to wspierają klientów w działaniach w ochronie środowiska, tworząc „ekologiczne” produkty bankowe w postaci EkoKredytów na sfinansowanie Eko Inwestycji. W erze smogu i zagrożeń środowiskowych jest ważne aby instytucje finansowe miały w swych szeregach doświadczonych pracowników w dziedzinie ochrony środowiska, którzy będą edukować i wspierać klientów banku w realizacji zrównoważonego rozwoju.

INSTYTUCJA 2016 ROKU
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Powstał w 1989 r. w okresie zmian ustrojowych Polski, jest głównym ogniwem polskiego systemu finansowania ochrony środowiska i gospodarki wodnej, dysponując największym potencjałem finansowym. Narodowy Fundusz jest ważnym narzędziem realizacji polityki ochrony środowiska w Polsce. Służą temu stabilne przychody, doświadczone kadry oraz wypracowane formy współpracy z beneficjentami.
W wyniku działań Narodowego Funduszu, w zakresie ochrony przyrody, podejmowanych w 2016 r. beneficjenci przy jego wsparciu zrealizowali 40 projektów przyrodniczych PO IiŚ przywracając lub zapewniając ochronę właściwego stanu ekosystemów na powierzchni 2.751 ha oraz ochronę zagrożonych gatunków, m.in. żubra, żółwia błotnego, kraski, cietrzewia i rybitw.

INICJATYWA 2016 ROKU
H. CEGIELSKI-POZNAŃ S.A. – za innowacyjny napęd do samochodów elektrycznych
W dobie „elektryfikacji” transportu samochodowego jest ważne aby być w czołówce krajów, które stawiają na innowacje w tej dziedzinie. Po latach hermetycznie zamkniętego rynku samochodowego, następują czasy gdy nowi uczestnicy mogą wejść do gry. Przykład firmy H.Cegielski-Poznań S.A. jest godny do naśladowania dla innych firm i tych małych i tych dużych. Każda innowacja, każde zwiększenie sprawności urządzeń powoduje, że stają się one ogólnodostępne i tańsze a dzięki temu coraz większa ilość ludzi na świecie może korzystać z dobrodziejstw oszczędzania energii jaki i ekologii dla dobra nas wszystkich.

Uroczyste wręczenie VI edycji nagród za propagowanie OZE odbędzie się podczas Targów POL-ECO SYSTEM w Poznaniu.

nagroda oze banerFB-02

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here