10 milionów złotych przekaże Fabryka Mebli Forte na budowę pasa startowego w Suwałkach. Dnia 2 sierpnia 2017 r. Czesław Renkiewicz oraz Maciej Formanowicz, prezes zarządu spółki podpisali w tej sprawie umowę. Budowa wartego około 16 milionów pasa startowego w sąsiedztwie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej rozpocznie się jeszcze w tym roku.

podpisanie-umowy-z-forte-na-lotnisko-1

– To ewenement na skalę nie tylko naszego województwa, ale też całego kraju by prywatna firma przekazała samorządowi tak olbrzymie środki finansowe. Nigdy nie słyszałem o takim geście. Bardzo serdecznie dziękuję za ten akt i tak dobrą współpracę pomiędzy miastem Suwałki a Fabryką Mebli Forte – mówił na chwilę przed podpisaniem umowy Czesław Renkiewicz.

– Forte posiada na terenie Suwałk fabrykę mebli i jest w trakcie realizacji inwestycji, na którą składają się hala magazynowa, zakład produkcji płyt wiórowych i planowana fabryka mebli wraz z infrastrukturą logistyczną. Inwestycja warta blisko 700 milionów złotych powstaje na terenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Dubowie. Docelowo zatrudnionych zostanie tam ponad 1000 osób. Aktualnie jest to największa tego typu inwestycja realizowana nie tylko w Polsce, ale też Europie, dlatego w interesie Forte jest zapewnienie odpowiedniego dostępu do zakładów zlokalizowanych na terenie Suwałk. Cała inwestycja jest bardzo kosztowna w związku z czym musimy zapewnić sobie ciągłość procesu w pracy fabryk – powiedział Maciej Formanowicz, prezes zarządu Fabryki Mebli Forte.

Jak zapowiedział, w trakcie spotkania Czesław Renkiewicz, jeszcze w sierpniu zostanie ogłoszony przetarg na budowę pasa startowego. Prace budowlane rozpoczną się na przełomie września i października tego roku. Nowy pas startowy powinien być gotowy do użytku we wrześniu 2018 roku. W listopadzie 2018 roku zostanie wykonana rejestracja zmian na lotnisku w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego i tym samym obiekt zostanie dopuszczony do użytkowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here