W połowie września malowniczy Supraśl przywita uczestników VII EKOFORUM. Przez dwa dni, w aurze złotej polskiej jesieni, to niewielkie uzdrowiskowe miasteczko będzie żyło duchem ekologii na światowym poziomie. Klimat tego miejsca – jak pokazały ubiegłoroczne doświadczenia – sprzyja praktycznym i teoretycznym refleksjom na prośrodowiskowe tematy. 

Od siedmiu lat aktywnie uczestniczę w spotkaniach zorganizowanych w ramach EKOFORUM. Dostrzegam ogromny potencjał w tym wydarzeniu i cieszę się z zainteresowania organizatorów obszarem związanym z tzw. ekobiznesem. Niebawem z mojej inicjatywy powstaną na naszym terenie nowe Klastry Energii, które spowodują jeszcze większe zainteresowanie tematyką odnawialnych źródeł energii – mówi Mariusz Gromko, senator RP.

To największe w północno-wschodniej Polsce branżowe wydarzenie zgromadzi gości z Polski i zagranicy, przedstawicieli rządu, biznesu, ekspertów, a także lokalne samorządy. Będzie to też największa w regionie konferencja w formule hybrydowej, którą wprowadzono, mając na uwadze kwestie bezpieczeństwa w związku z COVID-19.

Po wręczeniu „Eko Certyfikatów”, w nowej siedzibie Biblioteki Publicznej w Supraślu odbędą się prezentacje okolicznościowe poświęcone budowie lokalnego rynku energii oraz panel dyskusyjny „Klastry Energii – za i przeciw”. Natomiast naukowo-techniczna część konferencyjna „TEFEN 2021” z blokami tematycznymi poświęconymi technologiom w Klastrach Energii – dzięki wsparciu Politechniki Białostockiej – będzie transmitowana online. W agendzie zaplanowanego na 12 i 13 września spotkania znajdzie się wiele zagadnień i problemów, przed którymi stają region, Polska i świat.

Organizatorzy zadbali także o uzupełnienie segmentu merytorycznego atrakcyjnymi wydarzeniami towarzyszącymi. W czasie niedzielnych Targów Elektromobilności prezentowane będą pojazdy elektryczne i hybrydowe, stacje do ich ładowania oraz rozmaite urządzenia z dziedziny OZE. Na supraskim rynku będzie też trwał jarmark żywności ekologicznej.     

Ideą tego spotkania jest promowanie prośrodowiskowej tematyki oraz innowacji w zakresie wykorzystywania odnawialnych źródeł energii w codziennym życiu. Podlasie dysponuje dużym potencjałem w tym zakresie i dynamicznie odpowiada na zmieniającą się strukturę rynku energii, podejmując dobre praktyki związane z elektroenergetyką i elektromobilnością – mówi Krzysztof Jan Stawnicki, Prezes Zarządu Fundacji Ośrodek Wspierania Ekologii, organizator „EKOFORUM”. 

Zapraszamy do Supraśla, by przekonać się, że ekologia może być częścią codzienności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here