18 października w Siedlcach rozpoczął się czwarty już Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy, którego temat przewodni to „Państwo – Gospodarka – Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości”. Program pierwszego dnia konferencji podzielony został na trzy sesje plenarne dotyczące kolejno energetyki, gospodarki i bezpieczeństwa. Pierwsza z nich poświęcona będzie elektromobilności, ciepłownictwu i związanym z nimi inwestycjami. Druga – gospodarce, infrastrukturze i transportowi i samorządom lokalnym. Trzecia – bezpieczeństwu narodowemu, bezpieczeństwu surowcowemu i bezpieczeństwu sektora rolno-spożywczego. Plan drugiego dnia Szczytu to gospodarka niskoemisyjna w działaniach na rzecz czystego powietrza, w energetyce rozproszonej i finansowanie inwestycji energetycznych. Prelegenci i goście konferencji to dyrektorzy i prezesi kluczowych urzędów i przedsiębiorstw branżowych.

Przedstawiciele Ministerstwa Energii i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej będą udzielać porad związanych z gospodarowaniem energią. Można też będzie skorzystać z warsztatów dotyczących inwestycji z zakresu efektywności energetycznej. Skorzystać z nich mogą  samorządy, przedsiębiorcy, a także właściciele domów i gospodarstw.

Organizatorem konferencji jest Europejskie Centrum Biznesu we współpracy z Ministerstwem Energii, NFOŚiGW i Uniwersytetem Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach. Honorowy patronat nad Szczytem objęli premier Mateusz Morawiecki i marszałek Senatu Stanisław Karczewski, a także ministerstwa rządowe.

Podczas Gali zostaną wręczone Bursztyny Polskiej Gospodarki. W części artystycznej znajdzie się koncert „Sto Szlagierów na Stulecie Odzyskania Niepodległości”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here