Targi ENEX

  0
  712

  Lokalizacja: Kielce
  Termin: 28 II – 1 III 2018
  www.targikielce.pl/pl/enex.htm

  Targi ENEX napędzają energię

  Nowoczesne rozwiązania dla domu, stacje ładujące elektryczne samochody, odnawialne źródła energii, pompy ciepła – to wszystko i dużo więcej zobaczyć można podczas XXI Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki ENEX, które odbędą się już 28 lutego w Targach Kielce.

  Branża energetyczna to gałąź przemysłu, która rozwija się niezwykle szybko. Aby być na bieżąco z trendami przedsiębiorcy muszą nieustannie śledzić rynek. W branżowym kalendarzu nie może więc zabraknąć informacji o targach ENEX, które skupiają najważniejszych graczy. To skupienie istotnych marek, polskich i zagranicznych ekspertów dostrzegło Ministerstwo Energetyki, które objęło patronatem honorowym wydarzenie.

  Targi ENEX to również okazja do zapoznania się z najnowszymi trendami, a także innowacjami, które będą miały wpływ na światowy biznes, a związanymi z energetyką czy elektrotechniką np. elektrycznymi samochodami czy odnawialnymi źródłami energii.

  Swoje miejsce w targowych halach znajdą wystawcy działający między innymi w branżach odnawialnych źródeł energii, energetyki zawodowej czy technik grzewczych. Produkty i nowatorskie rozwiązania zaprezentują między innymi ABB, HUAWEI, DEFRO, SHARP Electronics czy PGE Dystrybucja S.A..

  Targi ENEX są także platformą spotkań. Konferencje i fora służą wymianie doświadczeń i wiedzy – to miejsca, w których ludzie biznesu spotykają się z naukowcami i dyskutują nad rozwiązaniami, które elektryzują branżę. Forum Pomp Ciepła i Techniki Grzewczej, Forum Fotowltaiki i Magazynowania Energii SOLAR+, są tylko kilkoma z propozycji, które zostały przygotowane dla zainteresowanych gości.

  Kolejny raz Międzynarodowym Targom Energetyki i Elektrotechniki ENEX będzie towarzyszył Pasaż Energetyczny GLOBENERGIA. Eksperci, których nie zabranie na gościnnych stoiskach rozwieją wszelkie wątpliwości związane z doborem i montażem odpowiedniej instalacji. Odpowiedzą m.in. na pytania: jaka moc instalacji fotowoltaicznej będzie odpowiednia, kiedy sensownym rozwiązaniem jest pompa ciepła, z jakimi kosztami wiąże się instalacja sprzętów przyjaznych ekologicznie.

  W ubiegłym roku równolegle odbywające się Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH odwiedziło przeszło 4700 osób. Na na blisko 2400 metrach kwadratowych powierzchni wystawienniczej zaprezentowało się 144 firm, z czego 94 zajmują się szeroko rozumianą działalnością w sektorze energetycznym.