Już po raz trzeci, eksperci i praktycy rynku e-mobility spotkają się 18 czerwca 2021 roku, podczas tegorocznej edycji Kongresu MOVE, aby porozmawiać
o przyszłości motoryzacji.

Kongres MOVE to jedyne tej rangi forum dedykowane ekspertom i praktykom rynku e-mobility w Europie Środkowo-Wschodniej. Podczas MOVE omawiane są najważniejsze zagadnienia związane z przyszłością motoryzacji, a w szczególności te, dotyczące kwestii elektromobilności i zrównoważonego transportu.

 – Kiedy w 2018 roku po raz pierwszy organizowaliśmy Kongres MOVE, elektromobilna rewolucja wydawała się wizją dość odległej przyszłości. Wystarczyły trzy lata, aby wizja ta stała się rzeczywistością. Nasze pokolenie ma ogromne szczęście, że może być świadkiem i uczestnikiem największej transformacji w historii motoryzacji. Rozwiązania znane z rynku e-mobility są już wdrażane zarówno przez wiodących producentów pojazdów, jak i włodarzy miast, którzy coraz chętniej interesują się tematem zrównoważonego transportu. Zmiany, które widzimy następują również w Polsce, gdzie klimat dla elektromobilności staje się coraz lepszy – podkreśla Tomasz Kobierski, prezes Grupy MTP. – Kongres MOVE będzie okazją do tego, aby porozmawiać
o trwającej rewolucji w gronie praktyków i ekspertów z branży motoryzacyjnej oraz przedstawicieli administracji publicznej. Dzięki bogatemu programowi mogę z pełnym przekonaniem stwierdzić, że czeka nas najważniejsze wydarzenie dedykowane rynkowi e-mobility w Polsce
– dodaje.

Wszystko, co trzeba wiedzieć o elektromobilności 

Wydarzenie gromadzi kilkuset profesjonalistów z całego łańcucha wartości
w elektromobilności – ekspertów i praktyków rynku e-mobility, w tym przedstawicieli wiodących koncernów, administracji publicznej, organizacji branżowych i świata nauki.

Współorganizatorem Kongresu MOVE jest PSPA – Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych, członek AVERE (The European Association for Electromobility).

Rok 2020 był pod wieloma względami rekordowy dla polskiej elektromobilności. Mimo niesprzyjających warunków, zanotowaliśmy największy, jak do tej pory, wzrost rejestracji osobowych i dostawczych EV, a także elektrycznych autobusów. Przed nami jednak wciąż wiele poważnych wyzwań – zaznacza Maciej Mazur, Dyrektor Zarządzający PSPA.

 – Kongres MOVE Mobility&Vehicle to świetna okazja do spotkania się w gronie ekspertów i praktyków rynku zeroemisyjnego transportu oraz dyskusji o tym, w jaki sposób te wyzwania zaadresować i poprawić ubiegłoroczne wyniki zarówno w 2021 r., jak i w latach następnych. Podczas konferencji szczegółowo omówimy aktualną sytuację w branży elektromobilności, wiodące trendy i perspektywy na przyszłość, kreując debatę, prognozując kierunki rozwoju, a także wypracowując najlepsze rozwiązania rynkowe i legislacyjne – wymienia Wiceprezydent AVERE.

Szeroki zakres tematyczny

Podczas Kongresu poruszone zostaną liczne zagadnienia związane
z rozwojem elektromobilności i przyszłością branży motoryzacyjnej. Wśród najważniejszych wątków należy wymienić takie tematy jak:

  • Restart mobilności w Europie;
  • Wpływ Green Deal na rozwój niskoemisyjnego transportu w Europie;
  • Ambasadorzy zrównoważonej mobilności. Miasta gotowe na transportową rewolucję;
  • Regulacyjne i finansowe wsparcie rozwoju elektromobilności w Polsce.

Powyższa lista to tylko niewielki wycinek tego, co czeka nas przy okazji tegorocznej edycji MOVE. Szczegółowa agenda wydarzenia zostanie opublikowana wkrótce. Wszelkie informacje na temat Kongresu są dostępne na stronie: www.kongresmove.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here