Narodowy Kongres Biometanu 2019 to konferencja poświęconej wyjątkowo obiecującemu kierunkowi rozwoju branży OZE. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się 9-10 grudnia w Poznaniu. Organizatorem Kongresu jest wydawnictwo Biomass Media Group.

– Branża biometanu to obecnie jeden z najprężniej rozwijających się w Europie sektorów OZE. Jego potencjał dostrzegły m.in. Francja, Włochy i kraje skandynawskie, których ambitne plany inwestycyjne pozwalają zakładać, że to właśnie biometan odegra bardzo ważną rolę w dekarbonizacji transportu. I choć w Polsce nie pracuje jeszcze ani jedna instalacja biometanowa, rok 2019 można nazwać przełomowych dla rynku – mówi Jolanta Kamińska ze spółki Biomass Media Group, organizator II Narodowego Kongresu Biometanu.

Nowe przepisy, nowy kierunek rozwoju

Przyjęta w lipcu 2019 r. nowelizacja ustawy o biopaliwach to z pewnością nowe otwarcie dla krajowych producentów energii – podkreśla Maciej Kosiński, członek zarządu wydawnictwa BMG. Zaliczenie biometanu jako biopaliwa służącego do produkcji biowodoru ma pomóc w realizacji Narodowego Celu Wskaźnikowego (NWC) w 2020 r. Jest to kluczowe m.in. w kontekście spełnienia celu udziału OZE w krajowym transporcie.

– Podczas Kongresu Biometanu będziemy omawiać temat stworzenia nowoczesnych i atrakcyjnych ram prawnych dla inwestorów zainteresowanych biometanem w transporcie. Takie rozwiązania już funkcjonują w Niemczech, Włoszech i Skandynawii. Wykorzystanie biometanu jako paliwa transportowego to, obok elektromobilności – jeden z kierunków rozwoju branży transportu, a Polska nie powinna zostawać w tyle – mówi Jolanta Kamińska.

Program wydarzenia

Program II Narodowego Kongresu Biometanu będzie obejmował kluczowe z punktu widzenia rozwoju branży kwestie ram prawnych i mechanizmu wsparcia. Równie istotne dla inwestorów będzie omówienie aktualnych możliwości zatłaczania biometanu do sieci gazowej, w tym standardów jakościowych biometanu. Podczas konferencji pojawią się także zagadnienia dotyczące technologii do produkcji biometanu, eksploatacji instalacji oraz substratów do produkcji biogazu, a także roli biometanu w gospodarce obiegu zamkniętego. Nie zabraknie też tematu magazynów gazu.

– Grudniowe spotkanie jest adresowane do wszystkich uczestników sektora biogazowego w Polsce, w tym właścicieli instalacji biogazowych, dostawców technologii i sprzętu do biogazowni, sektora transportowego i koncernów energetycznych, władz samorządowych i administracji rządowej. Konferencja będzie okazją do przyjrzenia się europejskiemu sektorowi biometanu i zastanowieniu się, które z już funkcjonujących rozwiązań można przenieść na krajowy grunt. Kongres jest platformą wymiany doświadczeń oraz wypracowania optymalnego dla Polski modelu biznesowego, jeśli chodzi o biometan – podkreśla Maciej Roik, prezes Biomass Media Group.

– W tym roku będziemy mogli opowiedzieć o przełomowych z punktu widzenia polskiego rynku inwestycjach biometanowych, więc już dziś warto powierdzić swoją obecność na Kongresie – dodaje Jolanta Kamińska.

Jesteś zainteresowany wystąpieniem na II Narodowym Kongresie Biometanu? Zadzwoń: +48 792 122 038, lub napisz: biometan@magazynbiomasa.pl

https://magazynbiomasa.pl/kongres-biogazu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here