XXIX Forum Ekonomiczne w Krynicy – „polskie Davos” – jest wydarzeniem bez precedensu, kiedy w poszukiwaniu konsensusu spotykają się światy wielkiej polityki i wielkiego biznesu. To tutaj, z udziałem ekspertów, toczą się dyskusje o naszej „polskiej drodze”, która zdaniem Premiera Mateusza Morawieckiego, nie może polegać na kopiowaniu rozwiązań ani zachodnioeuropejskich, ani azjatyckich. Powinna natomiast łączyć gospodarczy rozwój z poszanowaniem dobra wspólnego, co jest odpowiedzią na pytanie zawarte w haśle przewodnim tegorocznego forum – Europa jutra. Silna, czyli jaka?

Jak co roku przygotowaliśmy wydanie specjalne Magazynu OZEON dedykowane uczestnikom XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy – Zdroju.

Bezpłatna wersja online <—

Szczególnej uwadze Czytelników polecamy artykuł o trzydziestoleciu działalności Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, podsumowujący działania i zarysowujący dalsze plany. W specjalnym wydaniu magazynu przedstawimy także aktualne działania Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Interesujące zagadnienia podjęliśmy w rozmowie w Arturem Kosickim, Marszałkiem Województwa Podlaskiego, który opowiedział o planach tworzenia Doliny Rolniczej, w której skupią się inicjatywy z zakresu przemysłu przyszłości oraz energetyki odnawialnej.

Wszyscy – przedsiębiorcy i zwykli obywatele – czekają na polskie start-upy podbijające świat. W tym numerze przedstawiamy przykłady wielowymiarowych sukcesów z regionu. Przeczytają Państwo o Centrum Badawczo-Rozwojowym firmy White Hill, której flagowy produkt, robot Triffid, łamie stereotyp o nieinnowacyjnym Podlasiu. Będzie również o T&T PROENERGY, gdzie powstają zaawansowane projekty fotowoltaiczne, a także o ASTWIE, która inwestuje w proekologiczne rozwiązania, nie zapominając o ich społecznym wymiarze.

Z prawdziwą satysfakcją przybliżamy inicjatywy reprezentujące możliwości racjonalnego komponowania działań biznesowo-ekologicznych. Oby więcej takich inicjatyw pojawiło
się w Krynicy…

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here