III. Międzynarodowe Forum Energetyka, Transport i Środowisko EKOTRENDY (dawniej EKOZAKOPANE) odbędzie się w tym roku w dniach 01-05 czerwca na terenie kampusu AGH w Krakowie oraz w Oświęcimiu. Decyzją Kolegium Rektorów Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie Forum EKOTRENDY zostało wpisane na listę wydarzeń organizowanych z okazji jubileuszu 100-lecia uczelni, które przypadają w 2019 roku.

Podobnie jak w latach poprzednich, w trakcie Forum zostaną poruszone tematy, które są szczególnie ważne dla samorządu terytorialnego, przedsiębiorstw i zwykłych obywateli. Tematami wiodącymi dwóch konferencji merytorycznych pn. „Elektromobilność – rewolucja, czy konieczność. Alternatywy dla pojazdów spalinowych” oraz „Efektywność energetyczna szansą dla polskich gmin i przedsiębiorstw”, które odbędą się w dniach 04-05 czerwca 2019 r., będzie efektywność energetyczna, niska emisja i czyste powietrze oraz gazo, wodoro i elektromobilność. Będziemy chcieli przybliżyć samorządom temat elektromobilności w kontekście wprowadzonej ustawy, przedstawimy możliwość stworzenia elektromobilnych szlaków rowerowych, jako innowacyjnej formy rozwoju turystyki i promocji regionów. Specjaliści z wiodącego w Polsce Centrum Energetyki AGH oraz przedstawiciele firm technologicznych przedstawią stan technologicznego zaawansowania w segmencie aut elektrycznych i autonomicznych. Przedstawiciele koncernów energetycznych przybliżą problemy związane z budową sieci energetycznej potrzebnej do funkcjonowania komunikacji elektrycznej. Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A., gospodarz konferencji dot. efektywności energetycznej, jako jedna z najlepszych i najstarszych agend rządowych zajmujących się realizacją zasad zrównoważonej polityki energetycznej Polski, prowadząca działania zmierzające do racjonalizacji gospodarki energetycznej przy zachowaniu zasad ochrony środowiska oraz inicjowania przedsięwzięć proekologicznych związanych z wytwarzaniem, przesyłaniem i użyciem energii, zaprezentuje programy dla ciepłownictwa powiatowego oraz te, z zakresu racjonalizacji gospodarki energetycznej i ciepłowniczej. Podczas szeregu paneli merytorycznych prowadzonych przez wybitne autorytety gospodarki i ochrony środowiska, zostaną poruszone zagadnienia ważne z punktu widzenia polskiej oraz międzynarodowej gospodarki energetycznej oraz te, które są obecnie istotne dla jednostek samorządu terytorialnego i przedsiębiorstw z punktu widzenia planowania inwestycyjnego.

Na uczestników tegorocznego III. Międzynarodowego Forum Energetyka, Transport
i Środowisko EKOTRENDY będzie czekało wiele niespodzianek, w tym m.in. premierowa pokaz pierwszej polskiej łodzi elektrycznej typu „POWERBOAT”, ogłoszenie powstania pierwszej w Europie ligi E-RALLYCROSS, premiera elektrycznego roweru terenowego oraz premiera polskiego skutera wodnego na prąd. Uczestnicy będą mogli testować jedno i trójkołowce elektryczne polskich start-upów, które zostały wyprodukowane dla Poczty Polskiej.

Oprócz konferencji merytorycznych w trakcie Forum zostaną zorganizowane wydarzenia towarzyszące: I. Międzynarodowy Miting Pływacki EKOTRENDY w Oświęcimiu (01-02 czerwca), EKOWYSTAWA INNOWACJI (04-05 czerwca) oraz finał II. edycji Krajowej Nagrody Ekologicznej „EKOJANOSIK – Zielona Wstęga Polski” (5 czerwca). Przewidujemy, że we wszystkich wydarzeniach Forum weźmie udział ok. 1000 osób i będzie to znaczące wydarzenie, które zapisze się w rocznicowych obchodach tak zasłużonej placówki, jaką jest krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica.

 

Strona internetowa wydarzenia: www.ekotrendy.org

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here