Pod Honorowym Patronatem Rektora Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu dr. Andrzeja Zduniaka oraz Marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego odbędzie się III Międzynarodowy Kongres Bezpieczeństwa.
Toruń, 5 – 7 grudnia 2018 roku
Miejsce obrad plenarnych i panelowych:
Hotel Mercure, ul: Kraszewskiego 1/3, 87-100 Toruń

W trosce o bezpieczne jutro. Reminiscencje i zamierzenia – w stulecie odzyskania niepodległości.

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa, będąca inicjatorem i głównym organizatorem Kongresu, od wielu lat organizuje cieszące się zainteresowaniem konferencje z zakresu problematyki szeroko rozumianego bezpieczeństwa w tym między innymi:
*kultury pokoju z perspektywy stu lat niepodległości
*bezpieczeństwa zdrowotnego w ujęciu interdyscyplinarnym z perspektywy stu lat niepodległości
*edukacji dla bezpieczeństwa z perspektywy stu lat niepodległości
*wielorakich perspektyw bezpieczeństwa z perspektywy stu lat niepodległości
*edukacji XXI wieku oraz edukacji elit XXI wieku

Przedsięwzięcia te spotykały się z dużym zainteresowaniem polskich oraz zagranicznych środowisk naukowych, a liczba uczestników niektórych edycji przekroczyła 200 osób. Stąd powstała idea Międzynarodowego Kongresu Bezpieczeństwa.
Z założenia Kongres miał poszerzyć spektrum problematyki naukowej i praktycznej stanowiącej treść dotychczas organizowanych konferencji. W dniach 7-9 grudnia 2016 roku w Toruniu odbył się I Międzynarodowy Kongres Bezpieczeństwa. Ogromne zainteresowanie i udział licznych przedstawicieli zarówno znaczących ośrodków naukowych, jak i władz państwowych i samorządowych oraz środowisk praktyków (ponad 400 osób), utwierdziło organizatorów w przekonaniu o konieczności kontynuowania tego przedsięwzięcia będącego wydarzeniem zarówno o charakterze naukowym, jak i towarzyskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here