I Międzynarodowe Forum Energetyka i Środowisko
EKOZAKOPANE

W dniach 26-28 czerwca 2017 roku w Zakopanem odbędzie się I Międzynarodowe Forum Energetyka i Środowisko EKOZAKOPANE 2017, którego organizatorem jest Klaster Kluczowy Polska 3.0 S.A., Urząd Miasta Zakopane oraz Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.

Tematem przewodnim forum będą zagadnienia związane z ograniczaniem niskiej emisji i poprawy jakości powietrza ze szczególnym uwzględnieniem problemów miejscowości położonych na obszarach górskich. Wśród gości Forum będą m.in. samorządowcy z Austrii, Słowacji, Gruzji, Ukrainy i Węgier. Gościem specjalnym Forum będzie Jego Ekscelencja Ziyad Raoof Pełnomocnik Rządu Regionalnego Kurdystanu w Polsce oraz Konsul Generalny Ukrainy w Krakowie Oleg Mandiuk i Konsul Generalny Ukrainy w Lublinie Wasyl Pavlyuk. W trakcie trwania Forum odbędzie się wyjazdowe posiedzenie Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki poświęcone rozwoju bazy zimowej dla narciarstwa poprzez zmianę prawa do wykorzystania ziemi w okresie zimowym oraz wyjazdowe posiedzenie Parlamentarnego Zespołu „Przyjaźni Środowisku” poświęcone ograniczeniu niskiej emisji poprzez wykorzystanie nowoczesnych Polskich technologii do spalania węgla w piecach. Podczas trwania Forum w panelach merytorycznych zostanie zaprezentowane m.in. „Problemy jakością powietrza specyficzne dla miejscowości górskich” oraz „Edukacja ekologiczna mieszkańców w zakresie ochrony powietrza” zaprezentowany przez Miasto Zakopane, „System Zarządzania Ruchem i Transportem Publicznym” wdrożony przez Miasto Legnicę, „Pojezierze Tarnowskie”, jako wzorcowy przykład kompleksowego zagospodarowania i rewitalizacji wyrobisk pokopalnianych” opracowany przez studentów AGH pod kierunkiem Prof. Anny Ostręgi, jak i wiele innych ciekawych projektów. Podczas Forum odbędą się „Podsiady organizacji ekologicznych”, które poprowadzi Podhalański Alarm Smogowy. Zainteresowani motoryzacją przyszłości będą mogli zapoznać się i przejechać samochodami elektrycznymi dostarczonymi przez BMW – Partnera Forum, czy pojechać wokół miasta nowoczesnym autobusem elektrycznym firmy „Ursus” – Partnera Forum. Zwolennicy korzystania z rowerów będą mogli zapoznać się z Systemem Rowerowej Komunikacji Miejskiej Next Bike oraz pożyczyć rower i pojechać na wycieczkę po Zakopanem. Imprezą towarzyszącą Forum będzie „Eko-Miasteczko” na Placu Niepodległości w Zakopanem gdzie zostanie zaprezentowane mieszkańcom Podhala szeroki asortyment nowoczesnych piecy niskoemisyjnych m.in. firm Wissmann i Galmet – Partnerów Forum. W ostatnim dniu Forum zostanie zorganizowany „Bieg Gazdów na Nosal”.

Partnerami wydarzenia są: Tatrzański Park Narodowy, Nosalowy Dwór Resort&Spa, Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii, Integrated Solutions oraz Europejskie Centrum Ochrony Środowiska.

Patronat medialny: Magazyn OZEON – Biznes & Ekologia

Więcej informacji na stronie
www.ekoforumzakopane.pl

 


Zapraszamy na panel z udziałem
Redaktora Naczelnego
Magazynu OZEON – Biznes & Ekologia

POLSKA 3.0 – Inteligentne i optymalne  rozwiązania w energetyce i infrastrukturze transportowej dla zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska i powietrza oraz dla wzrostu gospodarczego.

Miejsce:
Sala konferencyjna GERLACH kompleksu hotelowego Nosalowy Dwór
Zakopane. ul. Oswalda Bazera 21d
26 czerwiec 2017 r., godzina 15:30 – 16:30

Moderator:
Bogdan Węgrzynek, Prezydent Zarządu Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw
Paneliści:
Robert Galara – Prezes Galmet
Angelika Jarosławska, Koordynator Programu Polska 3.0
Krzysztof Jan Stawnicki – Redaktor Naczelny Magazynu OZEON – Biznes & Ekologia
Krzysztof Ziółkowski, główny specjalista, Politechnika Krakowska, Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here