Okna produkujące prąd o szybkim tempie zwrotu

Firma SolarWindow Technologies udostępniła wideo przedstawiające jak pracuje okno generujące energię elektryczną. Jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie na świecie.

Według dyrektora generalnego firmy, Johna A. Conklina, technologia ta może zmienić rzeczywistość. Ponadto niesie za sobą ogromne korzyści dla biur, hoteli i budynków, które chcą produkować energię elektryczną i zachować nowoczesny design.

Jak podają inżynierowie, nakłady inwestycyjne w innowacyjne okna mogą zwrócić się już w ciągu zaledwie jednego roku, zaś czas zwrotu konwencjonalnych modułów wynosi od 5 do 11 lat. Badania jakim zostało poddane nowe rozwiązanie dowiodły, że okna te mogą być montowane z każdej strony budynku i niezależnie od warunków oświetlenia (naturalne i sztuczne źródło światła, miejsca zacienione) mogą – w przeciwieństwie do instalacji konwencjonalnych – pracować wydajnie. Zgodnie z szacunkami , że dzięki wielu udoskonaleniom moduły w technologii SolarWindow mogą produkować nawet 50 razy więcej energii. Analizy wydajności wskazują, że kształtuje się ona na poziomie 20-25 proc.

Firma szacuje, że w samych Stanach Zjednoczonych jest ponad pięć milionów obiektów typu drapacze chmur, wysokie wieże, czy budynki komercyjne, które mogą być zainteresowane wdrożeniem innowacyjnych okien. Co ważne obiekty te zużywają blisko 1/3 energii elektrycznej w Stanach Zjednoczonych. Możliwa do zagospodarowania skala wykorzystania wynalazku niesie ze sobą duże korzyści ekologiczne. Szacuje się, że instalacja SolarWindow może generować nawet 12-krotnie większe ograniczenie emisji zanieczyszczeń niż instalacje dachowe. Producent zapewnia, że na produkty zostanie udzielona 25 letnia gwarancja.

Krótki film prezentujący zasadę działania przedstawiony jest na stronie firmy SolarWindow.

Źródło: odnawialnezrodlaenergii.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here